Obchod

Football Manager 2013

 
 

Football Manager 2013

Football Manager je najrealistickejšia zo sérií futbalových manažérov, ktorá kedy uzrela svetlo sveta.

Tohtoročná verzia vám umožní prevziať kontrolu nad ľubovoľným klubom vo viac ako 50 krajinách sveta. Football Manager 2013 aj ďalej ponúkne všetky najväčšie európske ligy a databázu viac ako 500 000 reálnych hráčov a klubového personálu.

Novinky v režime Kariéra:

Engine zápasov
Systém, na ktorom hra beží, tzv 3D Match Engine, prichádza s množstvom významných zmien. Na ihrisku vyzerá všetko ešte realistickejšie - štadióny, pohyby hráčov, umelá inteligencia a tiež pohyb lopty vo vzduchu. Novinky v ročníku 2013 zahŕňajú aj stovky nových animácií. Vďaka tomu dostáva hra realistickejší nádych a celý herný zážitok pripomína televízny prenos, okrem iného aj vďaka novým uhlom kamery a záberom na výkop i posledné zaznenie píšťalky rozhodcu.

Manažérske úlohy
Ďalšou významnou novinkou je podstatné prebudovanie manažérskeho tímu a vylepšenie systému funkcií, ktoré zastávajú. Najvýraznejšou zmenou je funkcia športového manažéra, ktorú v hre uvidíte prvýkrát. Športový manažér v prípade potreby preberá po hlavnom manažérovi niektoré povinnosti, ako napríklad rokovania o zmluvách. Zvýšil sa počet špecializovaných trénerských funkcií a hlavný manažér má väčšiu flexibilitu pri rozhodovaní v tejto oblasti. Hlavný manažér tak môže určovať, ktorý tréner bude prispievať svojimi poznatkami a kedy.

Nové spôsoby hrania:

Režimy Klasika a Výzva
Režim Football Manager Klasika (FMC) predstavuje časovo menej náročný spôsob, ako si hru Football Manager užiť. Podstata hry zostáva úplne rovnaká - hlavný manažér stále rozhoduje o mužstve a zasahuje len tam, kde sa zasiahnuť rozhodne. V tomto režime tak niektoré povinnosti prejdú na členov pomocného personálu, alebo vymiznú úplne.

Hráči, ktorí zvolia režim Football Manager Klasika, narazia na niekoľko ďalších možností ovplyvňujúcich hrania celej hry. Môžu hrať buď celú "kariéru" s otvoreným koncom, alebo môžu zvoliť hranie v novom režime Výzva.

V režime Výzva sa hráči ocitnú v určitej situácii, ktorá vyskúša ich manažérske schopnosti a ponúkne výzvy na prekonanie. Zvládnete vyhrať pohár s tímom, ktorý je skoro celý tvorený mladými hráčmi? Dokážete vyviesť svoj klub z krízy napriek tomu, že ste pred Vianocami na konci tabuľky?

Okrem týchto zmien je v hre Football Manager 2013 ďalších viac ako 900 nových herných prvkov!